Carsig – Your specialist for electronics solutions
- Product finder
- relay
- DOR.200.000.00
DOR.200.000.00
double relay 24V 2x10A

| technical data | |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Operating voltage | 18V-30V |
| Relay circuit | -- |
| Length [mm] | 30 Millimeter |
| Width [mm] | 30 Millimeter |
| Height [mm] | 40 Millimeter |
| Output | 2x change over |
| Output Current | 2x10A |
| Tab | Optional |
compatible to
| Artikelnummer | Hersteller |
|---|---|
| 13 451 000 | Wehrle/Magna |
schematic

function diagram

measurements


