Carsig – Your specialist for electronics solutions
- Product finder
- relay
- DOR.103.001.00
DOR.103.001.00
Relais Doppel 12V 2x10A kundenspezifisch Freilauf- und Entkoppeldioden.

| technical data | |
|---|---|
| Voltage | 12V |
| Operating voltage | 9-30V |
| Relay circuit | Freilauf-/Verpolschutzdide |
| Length [mm] | 30 Millimeter |
| Width [mm] | 30 Millimeter |
| Height [mm] | 45 Millimeter |
| Output | 2x change over |
| Output Current | 2x10A |
schematic

function diagram

measurements


