Carsig – Your specialist for electronics solutions
- Product finder
- flasher
- BG.210.000.00
BG.210.000.00
Flasher unit 24V 10-100W universal
Electronic flasher for the turn signals and hazard lights. The flasher can be used for different vehicle types. A lamp failure will be displayed. Pin C will flash at the flash rate (default display).

| technical data | |
|---|---|
| Model | 10-200W |
| Flashing frequency | 90 Imp/min +/-10 |
| Operating temperature | -40°C - 85°C |
| Length [mm] | 30 Millimeter |
| Width [mm] | 30 Millimeter |
| Height [mm] | 40 Millimeter |
| Voltage | 24V |
| Protection | IP50 |
compatible to
| Artikelnummer | Hersteller |
|---|---|
| 4AZ003787021 | Hella |
measurements


