Carsig – Your specialist for electronics solutions
- Product finder
- flasher
- BG.150.000.00
BG.150.000.00
Flasher unit 12V (2+1)+10W /6x21W
The flasher can be used for different vehicle types. A lamp failure is displayed. Pin C will flash at the flash rate (default display).

| technical data | |
|---|---|
| Model | (2+1)*21W |
| Flashing frequency | 90 Imp/min +/-10 |
| Operating temperature | -40°C - 85°C |
| Length [mm] | 60 Millimeter |
| Width [mm] | 30 Millimeter |
| Height [mm] | 60 Millimeter |
| Voltage | 12V |
| Standby current | <10mA |
| Protection | IP50 |
compatible to
| Artikelnummer | Hersteller |
|---|---|
| 4DM006475021 | Hella |
| 4DM006475051 | Hella |
| 4DM006475061 | Hella |
measurements


