Carsig – Your specialist for electronics solutions
- Product finder
- relay
- DOR.202.000.00
DOR.202.000.00
Doppelrelais 24V 2x10A

| technical data | |
|---|---|
| Voltage | 24V |
| Operating voltage | 18V-30V |
| Relay circuit | Resistor |
| Length [mm] | 0 |
| Width [mm] | 0 |
| Height [mm] | 0 |
| Output | 2x changeover |
| Output Current | max 2x15A |
| Tab | Optional |
compatible to
| Artikelnummer | Hersteller |
|---|---|
| 13 451 200 | Wehrle/Magna |
schematic

function diagram

measurements


