Carsig – Your specialist for electronics solutions
- Product finder
- relay
- DOR.102.000.00
DOR.102.000.00
double relay 12V 2x10A

| technical data | |
|---|---|
| Voltage | 12V |
| Operating voltage | 9-30V |
| Relay circuit | Resistor |
| Length [mm] | 30 |
| Width [mm] | 30 |
| Height [mm] | 40 |
| Output | 2x changeover |
| Output Current | 2x10A |
| Tab | Optional |
compatible to
| Artikelnummer | Hersteller |
|---|---|
| 13 251 200 | Wehrle/Magna |
schematic

function diagram

measurements


