Carsig – Your specialist for electronics solutions
- Product finder
- flasher
- BG.200.002.00
BG.200.002.00
Flasher unit 24V 1-4*21W
Electronic flasher for the turn signals and hazard lights. The flasher can be used for different vehicle types. A lamp failure will be displayed. Pin C will flash at the flash rate (default display).

| technical data | |
|---|---|
| Model | 1-4*21W |
| Flashing frequency | 90 Imp/min +/-10 |
| Operating temperature | -40°C - 85°C |
| Length [mm] | 60 Millimeter |
| Width [mm] | 30 Millimeter |
| Height [mm] | 60 Millimeter |
| Voltage | 24V |
| Standby current | <10mA |
| Protection | IP50 |
compatible to
| Artikelnummer | Hersteller |
|---|---|
| 4DE009128001 | Hella |
| 54 407 005 | Wehrle/Magna |
measurements


